projekt nr 27

27. MODERNIZACJA BOISKA DO PIŁKI SIATKOWEJ I BADMINTONA NA ULICY BYTOMSKIEJ 8 RUDA ŚLASKA -ORZEGÓW


Opis projektu

Roboty przygotowawcze. Położenie nowej nawierzchni wraz z montażem i pomalowaniem linii poszczególnych części boisk. Dwa słupki do siatek, siatki, nawierzchnia syntetyczna poliuretanowa wraz z natryskiem, ławy betonowe, kosze na śmieci, piłko- chwyty z siatki na słupach stalowych. Chodnik z kostki brukowej.
Boisko do siatkówki powinno mieć 9 x 18m + 3m dodatkowe miejsca poza boiskiem, czyli 10 x 20m.
Posadzenie zieleni.

Uzasadnienie realizacji projektu

Budowa nowego boiska to wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców.
Szkoła Podstawowa nr 6 w Rudzie Śląskiej ul.Bytomska 8 na swoim terenie dysponuje odpowiednim miejscem, które może stanowić atrakcyjny punkt zarówno dla uczniów, jak i okolicznych mieszkańców. Modernizacja istniejącego boiska przy szkole zwiększy możliwość aktywnego propagowania gier zespołowych typu siatkówka . Niestety boisko obecne nie nadaje się praktycznie do bezpiecznego wykorzystywania, nawierzchnia jest zniszczona upływem czasu. Wykonana w starej technologii posiada liczne ubytki i nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Zrewitalizowany obszar z naprawionym, bezpiecznym boiskiem będzie miejscem integracji i czynnego uprawiania sportu nie tylko dla młodych mieszkańców dzielnicy, lecz także dla uczniów szkoły.Wyniki naszych reprezentacji siatkarskich mobilizują młodzież dzielnicy do gry w siatkówkę.

Ogólnodostępność

Boisko tak jak do tej pory będzie dostępne do późnych godzin wieczornych. Korzysta bardzo chętnie z niego młodzież z dzielnicy. Zarówno z starej jak i nowej części Orzegowa.
Zrewitalizowany obszar z naprawionym, bezpiecznym boiskiem będzie udostępniony bezpłatnie wszystkim chętnym. Tak jak do tej pory.

Opis lokalizacji

Ruda Śląska –Orzegów ul.Bytomska 8 Działka o nr geodezyjnym 3030/159Uprzejmie informuję, że projekt budżetu
obywatelskiego pn.
Modernizacja
boiska do piłki siatkowej i badmintona na ulicy Bytomskiej 8 Ruda Śląska -
Orzegów
”, został
dopuszczony do głosowania. Wśród zadań dopuszczonych do głosownia projekt będzie
ujęty w wykazie zadań małych, pod numerem ewidencyjnym „27”. Sekretarz MiastaGrażyna Janduła-Jonda