projekt nr 12

12. Wymiana nawierzchni boiska z trawy naturalnej na trawę syntetyczną przy budynku Szkoły Podstawowej nr 40 im. Karola Goduli na ul. Joanny 13


Opis projektu

Głównym celem jest polepszenie infrastruktury sportowej. Nawierzchnia boiska jest pokryta trawą naturalną, jednak intensywne użytkowanie tego terenu (szczególnie poza godzinami pracy szkoły oraz w okresie wakacyjnym) powoduje, że trawa jest wytarta, a po opadach deszczu w pobliżu bramek zalega woda. Realizacja projektu umożliwi pełną realizację podstawy programowej wychowania fizycznego na terenie należącym do szkoły, ale również zwiększy bezpieczeństwo dzieci w czasie zajęć (w budynku szkoły przy ul. Joanny 13 uczą się dzieci młodsze).

Uzasadnienie realizacji projektu

Z infrastruktury sportowej znajdującej się przy budynku Szkoły Podstawowej nr 40 na ulicy Joanny 13 korzystają nie tylko uczniowie szkoły, a kiedy tylko warunki pogodowe pozwalają, poza godzinami pacy szkoły na boiskach szkolnych, placu zabaw i kreatywnej strefie gier spotkań można dzieci, młodzież w wieku szkolnym oraz przedszkolnym pod opieką rodziców. Teren jest ogrodzony, w jego sąsiedztwie nie ma ruchu samochodowego więc dzieci nie są narażone na wypadki z udziałem pojazdów samochodowych. Teren utrzymywany jest w czystości przez pracowników gospodarczych zatrudnionych w szkole.

Ogólnodostępność

Teren jest ogólnodostępny dla mieszkańców dzielnicy, szczególnie dla mieszkańców ulic: Joanny, Solskiego, Przedszkolna, Podlas i Stara. Dojście możliwe jest od ulicy Starej i Solskiego (bramka wejściowa obok bunkra).

Opis lokalizacji

Szkoła Podstawowa nr 40 ul. Joanny 13, 41-703 Ruda Śląska, działka numer 1051/45Uprzejmie informuję, że projekt budżetu
obywatelskiego pn.
"Wymiana nawierzchni boiska z trawy naturalnej na
trawę syntetyczną przy budynku Szkoły Podstawowej nr 40 im. Karola Goduli na
ul. Joanny 13”, został dopuszczony do głosowania. Wśród zadań dopuszczonych do głosownia projekt będzie
ujęty w wykazie zadań małych, pod numerem ewidencyjnym „12”. Sekretarz MiastaGrażyna Janduła-Jonda